Spotykamy się ponownie z przedstawicielami Zarządu Głównego oraz SNP i SNTR Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, SP Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Związek Stowarzyszeń Polska Rada Psychoterapii reprezentują – Renata Mizerska, Agnieszka Jankiewicz, Sylwia Żyła.
Szukamy wspólnych płaszczyzn i skutecznych rozwiązań, które będą służyć wszystkim psychoterapeutom pracującycm w 5 grupach podejść.
Polscy psychoterapeuci pracują w podejściach, które reprezentują 5 grup:
- grupę podejść psychoanalitycznych / psychodynamicznych
- grupę podejść poznawczo-behawioralnych
- grupę podejść humanistyczno-doświadczeniowych
- grupę podejść systemowych
- grupę podejść integracyjnych
Taki podział znalazł się również w programie szkolenia w dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia „psychoterapia dzieci i młodzieży”, zatwierdzonym przez Ministra Zdrowia.
Ważne jest by zapisy rozporządzeń MZ i innych regulacji również uwzględniały wszystkie 5 grup podejść oraz towarzystwa i stowarzyszenia zrzeszające psychoterapeutów.
Warto pamiętać i podkreślić, że wysokie standardy kształcenia psychoterapeutów i minima godzinowe zostały opracowane na forum Rady, przy aktywnym uczestnictwie przedstawicieli wielu organizacji, w tym Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Stały się one punktem odniesienia dla Ministerstwa Zdrowia czy NFZ. To wspólny ważny dorobek.
Uwagi do projektu GR – stanowisko Polskiej Rady Psychoterapii
/w Aktualności /Autor Renata MizerskaDołącz do grona certyfikowanych psychoterapeutów z Certyfikatem PRP
/w Aktualności /Autor Renata MizerskaWzór PRP nr 2 zaświadczenia – szkolenia co najmniej 1200 godzin
/w Aktualności /Autor Renata Mizerska