Serdecznie zapraszamy do udziału w naradzie dotyczącej kwalifikacji psychoterapeutów wg zasad ZSK. Złożenie wniosków przygotowanych przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny i Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej jest bez wątpienia gorąco dyskutowane w naszym środowisku, budzi różne obawy i reakcje.

Wiemy, że wiele osób nie wie co się dzieje, dlaczego w ogóle jako psychoterapeuci musimy się zajmować Zintegrowanym Systemem Kwalifikacji. Pojawiają się pytania o ważność posiadanych już certyfikatów, konieczność kolejnych egzaminów, itp.

Ważne, abyśmy wszyscy wiedzieli, jakie możliwości daje ZSK, czym jest włączenie kwalifikacji do tego systemu, a czym nie jest, jakie warunki powinny być opisane we wniosku by towarzystwa i stowarzyszenia wydające certyfikaty mogły ubiegać się o status instytucji certyfikującej wg ZSK, jakie warunki powinny być stawiane osobom chcącym potwierdzić swoje kwalifikacje, czy tylko kilka wybranych organizacji będzie mogło certyfikować. Jednym słowem wszystko o wniosku ZSK dotyczącym prowadzenia psychoterapii – tym pierwotnym i tym z pierwszymi zmianami.

Chcemy włączyć do naszych prac różne perspektywy, na które zwracają uwagę osoby na co dzień prowadzące psychoterapię w różnych miejscach. Mamy nadzieję, że w szerokim gronie psychoterapeutów pracujących w 5 grupach podejść, uda nam się odpowiedzieć na pytania i poszukać możliwych tu i teraz rozwiązań.

Na spotkaniu będą obecni przedstawiciele Towarzystw i Stowarzyszeń zrzeszających psychoterapeutów, będących członkami Rady oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Naukowej Terapii Rodzin PTP.

Zapraszamy wszystkich psychoterapeutów, którzy chcą dowiedzieć się więcej i zabrać głos w tej ważnej sprawie.

Chcemy by jak najwięcej osób mogło uczestniczyć w tym ważnym spotkaniu. Przygotowujemy transmisję online na naszej stronie prp.org.pl. Hasło i instrukcja będą dostępne dla zarejestrowanych uczestników.

KIEDY: 17 listopad 2019 r. godz. 17:00
GDZIE:  KIK, ul. Freta 20/24A, 00-227 Warszawa

Prosimy o wcześniejszą rejestrację i rezerwację miejsca.

 

Jeśli masz pytania w tej sprawie skontaktuj się z Nami.

Przeczytaj także: