Dołącz do grona psychoterapeutów z Certyfikatem PRP
Zastanawiasz się nad przystąpieniem do zewnętrznego egzaminu certyfikującego, który nie nakłada barier, a jednocześnie potwierdzi Twoje kwalifikacje? Certyfikat PRP został zaprojektowany specjalnie z myślą o wszystkich psychoterapeutkach i psychoterapeutach, którzy ukończyli szkolenia w psychoterapii spełniające wymogi ustawy o ochronie zdrowia psychicznego, mają doświadczenie zawodowe i spełnili dodatkowe wymogi określone w procedurach PRP a jeszcze nie zdali egzaminu certyfikującego.
Polska Rada Psychoterapii jako jedyny w Polsce związek stowarzyszeń zrzeszających psychoterapeutów uwzględnia w procedurach certyfikacji dorobek różnych organizacji reprezentujących 5 grup podejść. Jeśli posiadasz zaświadczenie o odbyciu psychoterapii własnej lub doświadczenia własnego u osoby posiadającej certyfikat psychoterapeuty polskiego stowarzyszenia zawodowego, a swoją pracę poddajesz regularnej superwizji u osoby posiadającej certyfikat superwizora lub mającej status superwizora psychoterapii aplikanta jednej z kilkunastu organizacji wydającej certyfikaty w Polsce, możesz przystąpić do egzaminu certyfikującego w PRP. Certyfikat jest w zasięgu ręki – sprawdź zasady i przygotuj dokumenty!
Dlaczego warto wybrać Certyfikat PRP?
- Bez barier – Proces certyfikacji jest jasny i przejrzysty.
- Niezależność i etyka – Zasady niełączenia ról i zapobiegania konfliktom interesów są przestrzegane a egzamin odbywa się w organizacji niezależnej od podmiotów szkolących.
- Spełnienie wymogów ustawy – Certyfikat PRP to dowód na Twoje kompetencje i profesjonalizm w obszarze psychoterapii.
Wybierz swoją ścieżkę certyfikacji w PRP (aktualizacja 02.2025):
PRP_ścieżka III_procedura certyfikacji_2025 – dla osób, które posiadają Certyfikat Psychoterapeuty i zdały egzamin certyfikujący zgodnie z zasadami opisanymi w art. 5 ust. 3 pkt 1 lit. c Ustawy o ochronie zdrowia psychicznego (Dz.U. z 2024 r. poz. 917).
PRP_ścieżka II_procedura certyfikacji_2025 – dla osób posiadających Certyfikat Psychoterapeuty wydany przez stowarzyszenie zrzeszające psychoterapeutów lub osób posiadających dyplom specjalisty w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży lub dyplom specjalisty w dziedzinie psychoterapii, które chcą przystąpić do niezależnego egzaminu certyfikującego zorganizowanego zgodnie z zasadami opisanymi w art. 5 ust. 3 pkt 1 lit. c Ustawy o ochronie zdrowia psychicznego (Dz.U. z 2024 r. poz. 917)
Wkrótce też będzie dostępna nowa procedura w ścieżce I – dla osób, które chcą uzyskać Certyfikat Psychoterapeuty i przystąpić do niezależnego egzaminu certyfikującego zorganizowanego zgodnie z zasadami opisanymi w art. 5 ust. 3 pkt 1 lit. c Ustawy o ochronie zdrowia psychicznego (Dz.U. z 2024 r. poz. 917).
Opłaty certyfikacyjne: ścieżka II – 1850 zł, ścieżka III – 500 zł, recertyfikacja – 500 zł